خرید آنلاین فایل(دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارت های ارتباطی)

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارت های ارتباطی|50264619|xsr50306865|مهارت های ارتباطی,پیشینه تحقیق
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارت های ارتباطی

در 19 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

توضیحات کوتاه از متن:

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)مهارت­های ارتباطی


مهارتهای ارتباطی به منزله آن دسته از مهارتهایی هستند که به واسطه آنها افراد می توانند در گیر تعاملهای بین فردی و فرایند ارتباط شوند؛ یعنی فرایندی که افراد در طی آن ، اطلاعات، افکار و احساسهای خود را از طریق مبادله کلامی و غیر کلامی با یکدیگر در میان می گذارند (هارجی، ساندرز، و دیکسون،1386). این مهارت­ها مشتمل بر مهارت­های فرعی یا خرده مهارت­های مربوط به "درک پیام­های کلامی و غیر کلامی" ، " نظم دهی به هیجان­ها" ، " گوش دادن" ، "بینش نسبت به فرایند ارتباط" و " قاطعیت در ارتباط" است که اساس مهارت­های ارتباطی را تشکیل می دهند. این مهارت­ها از چنان اهمیتی برخوردارند که نارسایی آنها با احساس تنهایی، اضطراب اجتماعی، ناسازگاری اجتماعی، افسردگی، عزت نفس پایین و عدم موفقیت­های شغلی و تحصیلی همراه می باشد (حسین چاری و فداکار،1384).


در واقع مهارت­های ارتباطی به رفتارهایی اطلاق می­شود که به فرد کمک می­کند عواطف و نیازهای خود را به درستی بیان کند و به اهداف بین فردی دست یابد. این مهارت­ها شامل مواردی است که در ذیل به آن­ها پرداخته می­گردد.مهارت ابراز وجود


ابراز وجود یعنی حمایت نمودن از حق و عقیده خود، بدون این که به حق و عقیده دیگران تجاوزی شود(شلینگ[3]، 1386). ژوزف و ولپی ابراز وجود را اینگونه تعریف می­کند: ابراز مناسب هرگونه هیجانی نسبت به طرف مقابل بدون احساس اضطراب. بنابراین افرادی که در موقعیت های میان فردی منفعل یا پرخاشگر هستند، موردهای مناسبی برای جرأت آموزی تلقی نمی شوند.


جرأت آموزی، برای اغلب اضطراب های مربوط به تعامل های میان فردی یک درمان انتخابی محسوب می شود. از جمله موردهای مناسب برای جرات آموزی این تیپ افراد هستند: کسانی که می ترسند از سرویس بد یک رستوران شکایت کنند، چون نگران هستند که احساسات گارسون جریحه دار شود؛ افرادی که نمی توانند موقعیت اجتماعی کسالت آور را ترک کنند، چون می­ترسند نمک نشناس تلقی شوند؛ آنهایی که نمی­توانند عقاید خود را ابراز کنند، زیرا می­ترسند دیگران از آنها خوششان نیاید؛ کسانی که می ترسند به استادان یا مظاهر قدرت بگویند که دوست ندارند منتظر بمانند، زیرا می ترسند این مظاهر قدرت عصبانی شوند؛ افرادی که نمی­توانند افزایش حقوق یا نمره بالاتری را درخواست کنند، زیرا احساس حقارت می کنند، و کسانی که به خاطر ترس از باختن نمی توانند در بازی­های رقابتی شرکت جویند (پروچاسکا[4]، 1389). ابراز وجود کردن برابری میان انسان­ها را افزایش می­دهد، به فرد امکان می­دهد تا به سود خود اقدامی صورت دهد و بدون اضطراب بی دلیل روی پای خود بایستد و احساسات خود را صادقانه و با خیالی راحت ابراز کند، به فرد امکان می­دهد که بدون ضایع کردن حقوق دیگران، حقوق خود را به دست آورد (البرتی و امونز، 1374 ).


2-5-3 ویژگی­های افراد دارای مهارت ابزار وجود


هربرت و جین معتقد است که، فردی که ابراز وجود می کند دارای چهار ویژگی برجسته زیر است:


1- او در ابراز وجود آزاد است و آن را با گفتار واعمال خود نشان می دهد.


2- او با تمام مردم در کلیه سطوح ارتباط بر قرار می کند. این ارتباط همیشه، صریح، مستقیم، صادقانه و مناسب است.


3- او نسبت به زندگی روش فعالانه ای دارد، برخلاف شخص منفعل که در انتظار اتفاقات می نشیند، او اتفاقات را می سازد.


4- او به طریقی که شایسته می­داند عمل می­کند (هربرت[5] و جین بر[6]، 1387).
مطالب دیگر:
📌پاورپوینت بررسی رابطه بین تعهد سازمانی و قصد ترک سازمان📌دانلود مقاله برای درس آلودگی هوا با عنوان تحقیق درمورد آلودگی هوا چالش کلان شهر ها📌 خصوصی سازی و پیامد های مثبت و منفی 📌جزوه درس استاتیک دکتر عطایی دانشگاه تهران📌تحولات اخیر و چالشهای در حال ظهور در مدیریت منابع انسانی بین الملل📌تحقیق و پاورپوینت اطمینان از امنیت در سرویس های رایانش ابری📌تحقیق و پاورپوینت آشنايي با ساختمان و عملكرد نيمه هادي ديود و ترانزيستور📌پاورپوینت درس 14 دین و زندگی سوم دبیرستان 📌تحقیق و پاورپوینت یک الگوریتم انتقال داده ها برای سیستم محاسبات توزیع شده 📌آموزش کاملا تصویری و مرحله به مرحله مونتاژ قطعات کامپیوتر📌تحقیق و پاورپوینت كاربردهاي فناوري نانو درسازه‌هاي بتني📌آموزش کامل و مرحله به مرحله برنامه نویسی joomla از مبتدی تا پیشرفته کاملا تصویری📌موجودي هاي انبار - حسابداری📌ابزار دقيق - علم اندازه گيري 📌پاورپوینت توانبخشی در سالمندی📌آموزش برنامه نویسی به زبان Assembly کامپیوتر های پایه📌اطلاعات كلي در مورد دستگاه SHAPING مدل20 OHO📌رمان زیبای در همسایگی گودزیلا اثر انیلا📌دانلود پاورپوینت روش تاپسیس؛ TOPSIS📌دانلود پاورپوینت اثربخشی سازمانی📌5 پروژه AVR آماده به زبان پروتئوس، بسکام، میکرو📌جزوه کامل ضرب دکارتی مخصوص شب امتحانیا و کسانی که عقب افتادند📌پروژه طراحی فنی📌تحلیل شهر سوخته📌نقشه خانه ویلایی